gggدرمان در منزل شفا | خدمات پزشکی در منزل | خدمات پرستاری در منزل | کلینیک شفاطب: ورزش مورد نیاز بدن

ورزش مورد نیاز بدن

ورزش مورد نیاز بدن
1 ۲۸/۱۲/۱۳۹۶
ورزش مورد نیاز بدنReviewed by Behzad moradi on Mar 19Rating: 4.5ورزش های منظم و مورد نیاز بدن ورزش های روزانه حدود سه تا چهار کیلومتر با سرعت۶تا۷کیلومتر بر ساعت یا شنا کردن یا تنیس یا رقصیدن یا غیره تا بدن سالمی داشته باشیم.

روزانه ۳۰دقیقه فعالیت هوازی با شدت متوسط تا شدید در اکثر روز های هفته شروع خوبی در بیشتر افراد برای بعره مندی بیشتر از فواید قلبی عروقی ورزش می باشد. در صورت داشتن اضافه وزن یاچاقی ، روزانه بیش از یک ساعت ورزش توصیه میشود.

البته میتوان این ورزش را در قسمت های ۱۵تا۲۰دقیقه ای انجام داد  اگر مبتلا به بیماری قلبی هستید ویا تحت درمان میباشید ، حتما پیش از شروع ورزش ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. نکته مهم این است ورزش جزیی ثابت از زندگی روز مره شود .

سعی کنید هفته ای ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری را بسوزانید. جهت مناسب نمودن برنامه ورزشی خود به منظور سوزاندن مقادیر کافی انرژی برای حفظ سلامتی ، می توانید تعداد دفعات ، شدت و مدت زمان فعالیت جسمانی را تغیر دهید  برای مثال می توانید سه بار در هفته مسیر طولانی تری را پیاده روی نموده و دو بار در هفته مسیر کوتاه تری را بدوید .

تخصیص زمان مناسب برای ورزش کردن دشوار است  . محاسبه تعداد جلسات و زمان صرف شده در هر جلسه ورزشی ، ساده است . اگر نمیتوانید هر روز ورزش کنید ، سعی کنید برنامه جلسات ورزشی خود را در روز های تعطیل را بیشتر نموده  ‌. اگر ورزش خود را به جلسات کوتاه تری تقسیم نموده اید ، فراموش نکنید که در هر جلسه ، بطور مختصر خود را گرم کنید و در پایان با فعالیت ارام تر خود را خنک کنید  .

اگر فعالیت شما شدت بیشتری داشته باشد، گرم کردن و خنک نمودن اهمیت بیشتری می یابد . شدت فعالیت را میتوان به شکل ساده ای میتوان ارزیابی نمود فعالیت با شدت متوسط فعالیتی است که ضربان قلب را به پنجاه درصد مقدار هدف برساند. این نوع فعالیت بیش از سایر فعالیت ها با شیوه زندگی معمولی مطابقت دارد.

یک تعریف کاربردی تر از ورزش قلبی عروقی ممکن است بدین صورت باشد که فعالیت هوازی فعالیتی است که کمی سختر شده باشد و کمی عرق بکنید . و اگر مبتلا به بیماری قلبی هستید باید ورزش شما تحت کنترل دکتر باشد.

مرکز خدماتی ، پزشکی ،پرستاری شفا

دیدگاه ها1)
behzad moradi2018 March 19پاسخ
عالی واقعا

ارسال نظر

futbalove dresy imitation montre de luxe detské kopačky Billige fodboldtrøjer tilbud voetbalschoenen sale Fussball hallenschuhe fotballdrakter Imitazioni orologi italia تماس ( خط 4 رقمی )